Londra’da Çocuk Etkinlikleri

//Londra’da Çocuk Etkinlikleri

Londra’da Çocuk Etkinlikleri

Londra çocuklar için inanılmaz bir şehirdir. Bir çok müze, açık alanlar ve çocuklara yönelik etkinliklerin membağıdır diyebiliriz.

HAYVANAT BAHÇELERİ

London ZOO : Regent’s Park’ın içinde kuzey kısmında yer almaktadır.  Regent’s Park tube istasyonunda inip bu harika parkın içinden yürüyerek Zoo’ya ulaşabileceğiniz gibi Camden Town istasyonunda inerseniz yürüme mesafesi çok daha kısadır. Giris ücretleri için buraya güne özel etekinlik ve showlar için ise buraya  tıklayınız.

Battersea Park and Childrens Zoo; Burasi bana kalirsa güzel bir havada Battersea Park’da gezip bir de küçük çocuğunuza bir saat civari bir değişiklik yapmak istiyorsaniz ideal bir yer. Hayvanat bahçesi deniliyor fakat gerçekten çok küçük bir hayvanat bahçesi o nedenle beklentinizi çok yüksek tutmamanizi öneririm. Giriş ücretlerine buradan bakabilirsiniz.

MÜZELER 

Science Museum:  Eğer bilim ve teknolojiyle ilgili bir çocuğunuz varsa burası tam size göre. Giriş ücretsiz olmakla beraber müzenin bazi özel bölümlerine girmek ücrete tabidir. Hangi bölümler ücretli ve bilet fiyatlarini görmek için buraya tıklayın. En yakın tube istasyonu South Kensington’dır.

National History Museum:  Bir çok dinazor çeşidini gerçek büyüklüğünde maketlerde görebileceginiz ender yerlerden biridir. Elbette sadece dinazorlar değil, pek çok diğer canliyi da doldurulmuş olaraka görmeniz mümkün. Giriş ücretsiz olmakla beraber zaman zaman içeride olan özel sergilere giriş ücretli olabiliyor. Gitmeyi planladiğiniz gündeki özel gösterimler ve biletler için buraya tıklayın. En yakin tube South Kensington.

V&A Museum of Childhood: 1600’lü yıllardan günümüze kadar olan çocukluk eşyaları, oyuncaklar, oyuncak bebekler, kiyafetler vs’in sergilendiği çok keyifli bir müzedir. Londra’nın doğusunda Bethal Green istasyonuna yakındır. Giriş ücretsizdir.

Horniman Museum: Antropoloji, doğa tarihi ve müzik enstrümanlarinin sergilendiğş müze Forest Hill bölgesindedir ve giriş ücretsizdir. Bazi kısımlara giriş ücretlidir buradan bakabilirsiniz. Tube bu civarda olmadigi için ya trenle Forest Hill istasyonunda inmeniz gerekir yada Overground kullanarak da ulaşabilirsiniz.

Çocuk Tiyatroları:

Little Angel Theatre  Kukla tiyatrosudur. Islington’da yer almaktadır en yakın tube istasyonları Angel ve Highbury&Islington istasyonlarıdır.

Puppet Theatre Barge:  Kukla tiyatrosudur ve Little Venice bölgesinde yer almaktadır.  En yakin istasyon Warwick Avenue tube istasyonudur.

Polka Theatre: South Wimbledon’da yer alan tiyatroda çocuklar için çok güzel oyunlar sergilendiği gibi bazı atölyeler de düzenlenmektedir. Detayları için buraya tıklayınız.

Watermans: Batı Londra’da bulunan Watermans’e ulaşmak için; trenle Brentford yada Kew Bridge istasyonları, tube ile gidecekseniz Gunnersbury istasyonunda inip 237 yada 267 nolu otobuse eğer South Ealing istasyonunda inecekseniz de 65 nolu otobuse binmeniz gerekir. Arabayla gidecekseniz tiyatronun kendi park yeri mevcuttur. Oyunlar için buraya tıklayın.

Açık Alanlar ve Parklar:

Malum Londra yeşili çok bol bir şehir ve bu konuda çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum ama keşke hava da daha güzel olsa da bu açık alanlardan daha çok faydalanabilsek. Burada tek tek bütün park ve bahçeleri siralamama imkan yok maalesef ama siz buradan listeyi görebilirsiniz.

*Burada paylaşılan tüm bilgiler tamamen kişisel deneyimlere dayanmakta olup, uygulamada ortaya çıkabilecek olan her türlü sorumluluk okuyucuya aittir.

 

By | 2017-07-03T01:03:29+01:00 June 29th, 2017|Genel|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment