Yurtdışında Yabancı Dil Eğitim

/, Pınar Çimen/Yurtdışında Yabancı Dil Eğitim

Yurtdışında Yabancı Dil Eğitim

Sevgili Biz Bize London Okuyucuları,

Bugünden itibaren bu platformda sizlerle hem yabancı dil eğitimleri hem de İngiltere’de eğitim üzerine bilgilerimi, tecrübelerimi paylaşacağım. Platformumuz Biz Bize London olunca ilk sohbetimizi yurtdışında İngilizce eğitimi üzerine yapmak istedim.

Hepimizin bildiği gibi evrensel bir dil olan İngilizceyi bilmek ve konuşmak artık günümüzde olmazsa olmaz bir durum. Yurt dışına seyahat etmek istediğimizde, iş hayatımızdaki gelecek planlarımızda hep bir engel. Çevremizdeki birçok kişi İngilizce bilmediği için çok istediği halde ya yurt dışına seyahat edememekte ya çok istediği iş volümünü yakalayamamakta ya da hak ettiği pozisyona yükselememekte. Bu nedenle günlük yaşamda İngilizce bilmek ve konuşabiliyor olmak şart oluyor tabi ki.

Eğer size uygun eğitim şeklini ve okulunu bulduysanız İngilizce öğrenmek aslında hiç de zor değil. Özellikle İngiltere olunca kurs fiyatı, konaklama maliyeti derken oldukça pahalı bir şekle dönüşüyor ama neden İngiltere’de İngilizce kursu konusunu bir başka yazıda daha detaylı konuşacağız.

Birçoğumuzun bildiği gibi özellikle İngiltere’de ikinci dil olarak Almanca, İspanyolca, Fransızca dersleri okullarda okutulurken malesef bizim ülkemizde ikinci dil olan İngilizce son zamanlarda müfredatta ciddi anlamda yer aldı. Benim okuduğum ortaokul-lise dönemleri olan 1988-1992 yılları arasında İngilizce seçmeli ders idi ve isteğe bağlı alındığından birçoğumuz onun yerine başka dersler tercih etmiştik. Bu nesil malesef İngilizce eğitimi almadan eğitimlerine devam etmişti ve sancılarını özellikle iş hayatında hissettiler. Artık dil eğitiminin de ülkemizde müfredatlarda ciddi anlamda yer alması gelecek nesil için sevindirici bir gelişme oldu. Hatta gelecekte İngilizce yanında bir yabancı dil daha bilinmesi gerekecektir ki bu gerçekle şimdiden çocuklarımızı buna hazırlamalıyız. Benim birçok velim bu anlamda, çocuğum zaten okulda İngilizce öğreniyor, okul ikinci dil olarak da Almanca, Fransızca veriyor bu nedenle biz Almanya, Fransa yaz kampları ile ikinci yabancı dili geliştirmek istiyoruz demekte ve çocuklarını Almanya` ya, Fransa` ya yaz kamplarına göndermekteyiz.

Yabancı dil öğrenmek hele ki yerinde öğrenmek gerçekten maliyetli süreç ancak bunu herkes imkânları ölçüsünde başarabilir. Evden nasıl öğrenebiliriz, nasıl geliştirebiliriz konumuz da yine bir başka yazının konusu.

O zaman şimdi İngilizce öğrenmeye gönül veren ve İngilizce öğrenmek isteyen tüm arkadaşlarla hangi İngilizce kursuna gitmeli sorusuna yanıt arayalım…

Bir İngilizce kursu bünyesinde sizin hedeflerinize ve kişisel ihtiyaçlarınıza özel hazırlanmış ders içerikleri bulundurmalıdır. Öncelikle İngilizce ihtiyacınız ne için gerekiyor. Günlük yaşam için mi, işiniz için mi, tatil ağırlıklı mı, yoksa özellikli bir sınav hazırlığı için mi? Tüm İngilizce eğitimi veren okullar genelde benzer özellikte kurslar sağlamaktadır. Genel sınıflandırma yapacak olursak İngilizce kursları:

Çocuklarınız için yaz okulu, hem dil eğitimi hem de tatil
Dil eğitimi ve yanında özel yetenek kursları ( Futbol, Müzik, Resim, At biniciliği, Tenis, Golf… vb.)
Anne & Çocuk ya da Baba & Çocuk aile kampları
Yetişkinlere Genel İngilizce
Uzun dönem akademik İngilizce
İş İngilizcesi
Tıp, Finans, İnsan Kaynakları, Mühendislik, Hukuk gibi özellikli branş İngilizcesi
Dil sınavlarına hazırlık (IELTS, TOEFL, TOEIC, GMAT, GRE, SAT, BULATS, FCE, CAE, CPE)
Mesleki İngilizce yeterlilik sınavlarına hazırlık (TOLES -Test of Legal English Skills) olarak sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda çeşitlenmektedir.

Size uygun olan programların belirlenmesi eğitiminizin başarı ile sonuçlanmasının başlangıç noktasıdır. Bu başlangıç noktasında ihtiyacımızı belirledikten sonra özellikle İngiltere’yi tercih eden öğrencilerimiz ve aileleri için yabancı dil eğitimi süresince fiziki olarak da her zaman yanlarında olabilecek bizler gibi İngiltere merkezli bir eğitim danışmalığı firması ile ilerlemek faydalı olacaktır.

İstekler doğrultusunda İngiltere başta olmak üzere diğer ülkelerdeki yurt dışı dil okulları hakkında her türlü bilgi ve desteği de sağlamak için Biz Bize London ve British English School olarak hazırız. İster seçeceğiniz programlarla dilinizi geliştirin, ister profesyonel iş tecrübelerinizi geliştirin, ister çocuklar için özel hazırlanmış harika bir yaz kampını ya da anne & çocuk, baba & çocuk İngilizce kampını tercih edin ya da yeni bir ülkede yepyeni başlangıçlar yapmaya karar verin. Öncesinde mutlaka bir uzmanla irtibata geçin. Bütçenize ve isteklerinize en uygun programlardan birini seçip yurt dışı eğitiminizde doğru ve güvenilir adımı konusunda profesyonel eğitim danışmanı ile atabilirsiniz.

Unutmayınız, eğitim danışmanları dil okulunun web sitesinde gördüğünüz katalog fiyatları ile size hizmet verir. Sizlere yaptığı eğitim danışmanlığı ve organizasyonu süreci için ek bir ücret talep etmemelidir. Bu bilgilendirme ve kayıt süreci eğitim danışmanınız tarafından ücretsiz verilmelidir.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere sağlıcakla kalın,

Everyone should go abroad…

Pınar Çimen
British English School

By | 2017-07-13T22:06:31+01:00 June 29th, 2017|Eğitim, Pınar Çimen|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment