E-ticaret Sitenizden İlk 10 Satışı Yapmak

//E-ticaret Sitenizden İlk 10 Satışı Yapmak

E-ticaret Sitenizden İlk 10 Satışı Yapmak

E-ticaret sitenizi açtınız ve o en önemli ilk satışları bekliyorsunuz. İşte o ilk satışın muhtemelen en zor satış olduğu e-ticaret dünyasında herkesin hemfikir olduğu çok az konudan biri.

Şimdi ilk satışları yapmaya hazır mısınız?

1. Siteyi açmadan önce e-posta listesi oluşturun

Küçükte olsa siteyi açmadan önce bir e-posta listeniz olması, açılış sırasında çok işinize yarayacak. Hedef kitlenizden ulaşabildiğiniz herkesi bu listeye katmaya bakın. Açılış için de bu ilk listenize özel bir kampanya düşünebilirsiniz.

E-posta listenizin izinli ve yasal olabilmesi için Mailchimp gibi bir servisin üyelik modellerini düşünebilirsiniz ya da bize danışabilirsiniz.

2. Tanıdıklarınıza satış yapmaktan çekinmeyin

Evet arkadaşlarınız ya da aile bireylerinizi zorla bilgisayar başına oturtup hayatları boyunca hiç kullanmayacakları bir ürünü sipariş verdirmek çok da doğru bir yöntem değil ama etrafınızda ürünlerinizi gerçekten satın almak ve size de yeni işinizde destek olmak isteyecek birilerini bulmanız, tamamen yeni ve yabancı müşteriler edinmenizden daha hızlı ve kolay olabilir.

3. Yarışmalar yapın, ödüller dağıtın!

Bir yarışmadan ödül kazanmayı sevmeyen biriyle tanıştınız mı hiç? Hele bu yarışma internet üzerindeyse, Facebook’ta ya da Instagram’da yapılıyorsa. Minik ve zevkli yarışmalar ve ufak ödüller hem herkesi mutlu edecek hem de sizin hakkınızda konuşulmasını sağlayacak.

Basit yarışmaları nasıl yapacağınızı öğrenmek ve farklı yaratıcı kurgular için iletişime geçmeyi unutmayın.

hippist

4. Sosyal medya çevrenizi kullanın

Evet, markanız, siteniz için sosyal medyayı zaten aktif olarak kullanacaksınız ve kendi topluluklarını oluşturacaksınız ama kendi arkadaşlarınızla başlamaya ne dersiniz? 2. maddede yüz yüze satış yaptığınız tanıdıklarınızdan çok daha fazla kişiye kendi kişisel sosyal medya hesaplarınızdan ulaşabilirsiniz.

5. eBay ve Amazon’u kullanın.

İyi bir girişimci tüm fırsatları değerlendirmeli, çalışıp çalışmadığını test etmeli. Hali hazırda milyonlarca müşterinin bulunduğu bir kanalları görmezden gelmek önemli bir kayıp olabilir.

k-united

Shopify mağazanızı eBay ve Amazon’la entegre etmek isterseniz size destek olabiliriz.

6. Reddit topluluğunun bir parçası olun!

Reddit üzerinde sizin ürünlerinizle ilgilenecek insanların toplandığı bir subreddit mutlaka vardır. Doğru kanalı bulun, gerisini reddit’çilere bırakın.

7. Facebook reklamlarını deneyin

Facebook reklamları e-ticaret siteleri için en iyi geri dönüş sağlayan reklam modellerinden biri. Çok yüksek bütçeler harcamadan, iyi bir strateji ile doğru hedef kitleyi yakalayabilirseniz, işte artık sizi kimse durduramaz.

Facebook reklam yönetimi için profesyonel destek ya da detaylı bir eğitim için yine bize ulaşabilirsiniz.

8. Instagram reklamları ile hedef kitlenize ulaşın

Instagram’da düşük bütçeler ile harikalar yaratma şansınız olan bir mecra, yeter ki doğru strateji ile doğru kişilere ulaşın. Özellikle görsel olarak güzel sunumu olan bir ürününüz varsa Instagram’dan değerli bir mecra var mı?

9. Google Adwords kullanmayı unutmayın

Google Adwords de e-ticaret için en önemli reklam modellerinden diğeri. Belki ilk müşteri için harcayacağınız bütçe biraz yüksek olabilir ama doğru yönettiğiniz sürece müşteri maliyetlerinizi karlı hale kısa sürede getirebilirsiniz.

10. İçeriğin meyvelerini toplamayı unutmayın

Hedfef kitlenizin, özellikle hedef kitlenizdeki fikir liderlerinin dikkatini çekebilecek bir blog yazısı yazmaya ne dersiniz?  Güzel bir blog sizin zihninizi açıp ve taze tutarken, sitenize de yeni müşteriler getirecektir.

hippist blog

Sonuç

İlk satışlar en zor olanları olsa da sitenizi harekete geçirecek en önemli etken. Sadece sitenizi değil,  motivasyonunuzu da ateşlemek için ilk satışlarınıza gerekli önemi vermeyi unutmayın. İşiniz sizin için önemliyse tanıdıklarınızdan bir şeyler istemek ya da biraz para harcamaktan çekinmeyin.

 

Daha uzun vadeli pazarlama stratejileri ne de ihtiyacınız olursa bizimle çalışabilirsiniz.

By | 2018-03-01T10:31:29+00:00 October 17th, 2017|Murat Kahraman|0 Comments

About the Author: