London Overground Gece Servisine Başlıyor

//London Overground Gece Servisine Başlıyor

London Overground Gece Servisine Başlıyor

 

London Overground Aralik ayindan itibaren hizmet saatlerini uzatiyor.

Londra Overground’un seferlerin Aralık ayından itibaren gece boyunca süreceğini duyurmasının ardından başkentin 24 saatlik ulaşım ağı bugün yeniden genişletildi.

Doğu Londra rotası, Cuma ve Cumartesi günleri New Cross Gate ve Dalston Junction arasında bütün gece çalışacak ve bu uygulama gelecek yıl Highbury & Islington’a kadar uzatılmış olacak.

Bu, yolcuların, Jubilee hattındaki Canada Water İstasyonu ile bağlantı kuracağı için günde 24 saat başkentin daha geniş yelpazesinde seyahat edebilecekleri anlamına geliyor.

Geçtiğimiz yıldan bu yana 6,5 ​​milyon yolculuk gören Night Tube yani Gece Metrosu – Central, Victoria, Jubilee, Northern ve Piccadilly rotalarında zaten halihazırda hizmet veriyor.

Genişletilmiş “orange line”, müzeler, galeriler, restoranlar ve barlar da dahil olmak üzere başkentin kültürel bakımdan farklı bir parçasına hizmet ediyor.

Aynı zamanda, Doğu Londra’nın başarılı misafirperverliği ve hizmet sektörlerinde çalışanlara ve dış coğrafi bölgelerde yaşayanlara yolculuk sürelerini azaltarak yardımcı olacak.

Bakım çalışmaları nedeniyle Gece Metrosu White Chapel istasyonunda ilk başlarda hizmet veremeyecek, bu istasyon yeni uygulamaya Eylül 2018 tarihinde dahil olacak. TFL,  gece servislerini Metropolitan, Circle, District ve Hammersmith & City hatlarının bir bölümüne 2023 sonrasında genişletmeyi umuyor.

 

Kaynak: https://www.standard.co.uk/news/transport/night-tube-services-to-be-extended-to-cover-overground-this-year-a3578261.html

By | 2017-10-18T21:51:30+01:00 October 18th, 2017|Genel|0 Comments

About the Author: