7-17 Yaş İçin İngiltere Yaz Dil Programları

/, Pınar Çimen/7-17 Yaş İçin İngiltere Yaz Dil Programları

7-17 Yaş İçin İngiltere Yaz Dil Programları

Merhabalar Bizbize London okuyucuları,

Birçoğunuzun bildiği, takip ettiği gibi Biz Bize London, İngiltere’deki yaşama dair bilgilerin yer aldığı, ekibinde, konusunda uzman danışmanları bulunduran, her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz bir platform olarak yayın hayatına başladı.

Bizbize London ekibinin Eğitim danışmanı olarak bu hafta konumuz İngilizce yaz kampına gelmek isteyen 7-17 yaş arası gençlerimiz için yaz okulları.

Yurtdışında eğitime genç yaşta adım atmanın en kolay ve zevkli yöntemlerinden biri yurtdışındaki yaz kamplarına katılmaktır. Bu kamplar sadece dil öğrenmek için değil, öğrencinin sosyalleşmesi, hatta belirli bir branşta eğitim alarak kendini geliştirmesi üzerine de kurulmaktadır. Genelde Haziran, Temmuz ve Ağustos ayı olarak 3 ayı yoğun bir periyodda devam eden yaz okulları sabahtan öğlene kadar 15 saat genel İngilizce dersi, öğleden sonrada bol aktiviteli şekilde olmaktadır.

Yaz kamplarının en popüler ülkelerinden biri elbette İngiltere. İngiltere’deki yaz programları sayesinde öğrenciler hem İngilizcenin anavatanında İngilizcelerini geliştiriyor, hem de ilgililendikleri alanlara göre çeşitli aktivitelere katılıyor. Bir diğer nokta da kendi yaş gruplarından yurtdışından farklı öğrencilerle birlikte olduklarından kaynaşma, farklı kültürleri tanıma, vizyon genişleme ve yeni dostluklar kuruyorlar.

İngiltere’deki yaz kamplarımızda heyecan verici birçok aktivite varken gerçekten çocuklar İngilizce öğreniyor mu diye bir sorunuz olabilir. Bunun cevabı kesinlikle evet.  Tüm İngilizce yaz kampları deneyimli öğretmenlerin etkileşimli ve uygulamaya dayalı İngilizce eğitim teknikleriyle yoğun geçmektedir. Burada çocuklarımız kendilerini hem tatilde gibi hissederken, hem de zihinleri İngilizce öğrenmek ve konuşmak için sürekli çalışıyor olacak.

Peki adım adım gitmek gerekirse, başlangıçtan yaz okulunun sonuna kadar öğrenciyi İngiltere’de neler bekliyor? Öncelikle çocuğunuzun istekleri ve yetenekleri doğrultusunda doğru programa karar vermek. Bu yaş grubu için yaz okulları genelde her şey dahil hizmet vermektedir. Bunun anlamı, İngilizce eğitimi, tüm aktiviteler, konaklama, havaalanı transferleri, tüm yemekler ve tüm geziler, sosyal aktiviteler, akşam eğlenceleri alacakları ücrete dahildir diyebiliriz.

Bu yaş grubu için konu çocuklarımız olunca kalacak yer konusu çok önem arz etmektedir. Konaklama alternatifleri ise

-Özel bir İngiliz yatılı okulu yada Üniversite Koleji ise kampüs konaklamalı

-Öğrenci yurtlarının bulunduğu sitelerde yurt konaklamalı

-14 yaş üzeri ise aile yanı konaklamalı olmaktadır.  Özellikle kampüs ve yurt konaklamalarında 7/24 gözlem altındadırlar.

Eğitim ve konaklama süreci kararlaştırıldıktan sonra biraz da havaalanı transferi hakkında bilgi verelim. 7-17 yaş grubu yaz kamplarında okulun konusunda uzman kişiler tarafından havaalanlarından karşılama ve kamp bitiminde havaalanından uğurlama hizmeti de verilmektedir.

Bu da çocuğunuzun uçaktan indiği andan itibaren kampının sonunda uçağa binişine kadar okulların ne kadar organize ve güvenli olduğunu göstermektedir.

Peki sabahtan akşama ders mi yapacaklar, tabi ki hayır.  Bir günleri nasıl geçiyor diye bakacak olursak sabah kalkan çocuklarımız güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra, sabahtan öğlene kadar İngilizce eğitimi almaktadırlar.  Öğlen yemeği sonrasında okulun düzenlediği aktivitelere, gezilere katılacaklar yada çocuğunuzun özel yeteneğine göre seçtiğiniz branş spor derslerini alacaklar. Tüm bu dolu dolu program içinde İngilizce konuşacaklarından hem dinleme hem konuşma becerileri de gelişecektir.

Peki nedir bu aktiviteler:

Yüzme, Binicilik, Golf, Futbol, Macera kampları ve daha birçoğu şeklinde açıklayabiliriz.

Bu yaz okulları hangi şehirlerde oluyor diye bakacak olursak İngiltere’nin her yerinde her yaş grubu için yaz okulları mevcut. Sadece çocuğunuzun ne tarz bir kamp istediğini eğitim danışmanına anlatmanız yeterli.

Ayrıca çocuğunuzun İngilizce seviyesi iyi ise ve 16-19 yaş grubunda ise Cambridge Üniversitesi ve Oxford Üniversitesinin Üniversite hazırlık yaz kamplarına da katılabilirler. Mimarlık, Tıp, Avukatlık, Fizik, Kimya, Mühendislik, İşletme, Global Liderlik gibi spesifik branşlarda da bu yaş grubuna özel programlar networkumuzda bulunmaktadır.

Yurtdışına çıkma bu yaş grubu için büyük bir deneyim. Unutulmaz bir tatil yaşarken İngilizcelerini yukarılara taşımak isteyen 7-17 yaş arası gençlerimiz İngiltere’de yaz kampına katılmak sizin için en iyi seçim olacaktır. Benzersiz tarihi ile Londra şehri ya da üniversite şehirleri olan Oxford veya Cambridge’den yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Çocuğunuz için en güvenilir ve iyi program hangisi sorusuna yanıt arıyorsanız Biz Bize London ve British English School olarak yanınızdayız.

Sağlıcakla kalın,

Pınar Çimen

British English School

Hp&Kp Ltd.

Cambridge, UK

Email: info@BritishEnglisSchool.co.uk

Tel: +44(0)7469 097 686

Whats App: +90532 727 40 75

*Burada paylaşılan tüm bilgiler tamamen kişisel deneyimlere dayanmakta olup, uygulamada ortaya çıkabilecek olan her türlü sorumluluk okuyucuya aittir.

.

 

By | 2017-10-22T14:39:28+01:00 October 22nd, 2017|Genel, Pınar Çimen|0 Comments

About the Author: