Halloween Çocuk Aktiviteleri

//Halloween Çocuk Aktiviteleri

Halloween Çocuk Aktiviteleri

Halloween nedir?

Aynı zamanda Hallowe’en, Allhalloween, All Hallows ‘Eve ya da All Saints’ Eve olarak da bilinen Halloween bir çok Batı Hristiyan ülkesinde 31 Ekim’de All Hallows Day’ın (bilinen bilinmeyen tüm azizlerin anıldığı gün) arifesi olarak kutlanılır.

Çoğu Cadılar Bayramı geleneğinin eski Celtic hasat festivallerinden, özellikle Gaelic festivali Samhain’den geldiğine inanılıyor; bu festivallerde putperest kökenleri olabileceğini; ve Samhain’in kendisi Cadılar Bayramı olarak Hıristiyanlaştırılmıştır. Ancak bazıları Halloween’in Samhain gibi eski festivallerden ayrı olarak bir Hıristiyan bayramı olarak başladığına inanıyorlar.

Cadılar Bayramı aktivitelerinden bazıları cadılar bayramı kostüm partilerine katılmak, balkabaklarını jack-o’-lantern olarak oymak, şenlik ateşi yakmak, kehanet oyunları oynamak, şaka yapmak, perili mekanlara ziyaret etmek, korkutucu hikayeler anlatmak ve korku filmleri izlemektir. Dünyanın pek çok yerinde, ölülerin mezarlarında mum yakmak ve kilise servislerine katılmak All Hallows ‘Eve’in Hristiyan dini nihai değerleri popüler olmaya devam etmesine ragmen birçok yerde daha ticari bir yer tutmaktadır.

Aslında çoğumuz tarafından bir Amerikan geleneği olarak hatırlanan bu kutlamaların son yıllarda İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinde de popüler bir yer aldığı yadsınamaz.

Londra’da çocuklarla birlikte yapılabiliecek birkaç aktiviteyi sizler için derledik. Tabi bunlar haricinde kostümleriniz giyip kapısında oyulmuş bir kabak olan komşunuzun kapısını çalarak çocuğunuzla birlikte şeker toplayabilirsiniz. Kapı önüne konulan bu jack-o-lantern’ler ‘biz de Halloween kutluyoruz kapımızı çalıp şeker alabilirsiniz’ anlamına gelir. Herkese iyi eğlenceler.

BOO AT THE ZOO: Ziyaretciler bir hayalet turuna katılabilecekleri gibi, bir kaç değişik ürkütücü el sanatı deneyebilir ve oradaki hayvanları da ziyaret edebilir. Bu aktiviteler hayvanat bahcesinin giriş ücretine dahildir. 21-31 Ekim tarihleri arasında olacak olan aktivitelere  önceden rezzervasyon yaptırmanız öneriliyor.

https://www.zsl.org/zsl-london-zoo/whats-on/boo-at-the-zoo

HALF TERM HORRORS:  Eltham Palace’daki half term organizasyonları Halloween konseptindeki kostüm yarışmaları ve kabak oyma gibi aktivitelerini kapsıyor. Kabak oyma kativitesi için normal giriş ücreti üzerine £4 ilave ödenmesi gerekiyor. Aktiviteler 23-27 Ekim arasında devam edecek.

http://www.english-heritage.org.uk/visit/whats-on/half-term-horrors-eltham-palace-23-10-2017/?utm_source=awin&utm_medium=Affiliate&utm_campaign=Affiliate&awc=5928_1508875418_1582e588028f2ac8642bcd8dfa4e38c8

PUMPKIN CARVING: Miniklerin yaratıcılıklarını ortaya çıkartmak için Down House adıyla bilinenö Charles Darwin’in evinde balkabağı oyma etkinliklerine katılabilirsiniz. Ayrica kostüm yarışmaları da olacak. Biggin Hill’de olan Down House’daki bu etkinliğe katılmak için giriş ücretine ilave olarak £4 ödemeniz gerekiyor. Aktiviteler 23-29 Ekim arasında.

http://www.english-heritage.org.uk/visit/whats-on/pumpkin-carving-home-of-charles-darwin-down-house-23-10-2017/?utm_source=awin&utm_medium=Affiliate&utm_campaign=Affiliate&awc=5928_1508875608_c999026726e5249635c338d0b248c54d

HALLOWEEN FAIR: Forest Hill’deki Horniman Müzesi’nin çiftçi marketi bu Halloween dolayısıyla ürkütücü bir hale bürünecek. Yiyecek ve içecek standlarının yanısıra, sanat ve zanaat marketi, ürkütücü hayvanlara yakından bakma olanağı ve daha bir çok aile odaklı aktivite sizi bekliyor olacak. Horniman Müzesi’ne giriş ücrertsiz ve aktiviteler 28-29 Ekim tarihlerinde 10:30-16:30 saatleri arasında olacak.

http://horniman.ac.uk/visit/events/horniman-halloween-fair

CHESSINGTON GARDEN CENTRE: 31 Ekim’e kadar devam edecek olan etkinliklerde Halloween Sirki, Ürkütücü Labirent, Ürkütücü Hayvanat Bahcesi gibi etkinlikler sizi bekliyor. Biletlerinizi önceden almanızı tavsiye ederiz.

https://www.chessingtongardencentre.co.uk/halloween-events-17

*Burada paylaşılan tüm bilgiler tamamen kişisel deneyimlere dayanmakta olup, uygulamada ortaya çıkabilecek olan her türlü sorumluluk okuyucuya aittir.

Kaynak:

https://en.wikipedia.org/wiki/Halloween

https://londonist.com/london/things-to-do/things-to-do-in-london-for-halloween-2017

 

By | 2017-10-24T22:57:34+01:00 October 24th, 2017|Genel|0 Comments

About the Author: