İngiltere Çalışanlar İçin Hala En Çekici Ülke. Sizce?

//İngiltere Çalışanlar İçin Hala En Çekici Ülke. Sizce?

İngiltere Çalışanlar İçin Hala En Çekici Ülke. Sizce?

Yeni bir rapora göre İngiltere, işverenler ve personel için en çekici ülke olarak ilan edildi ve Londra Avrupa’nın en iyi ekonomik şehri olarak tacını elinde tuttu.

Brexit odaklı olumsuz yayınlara ve düşük verimliliğe rağmen, Britanya, Colliers International’ın en son açıklanan Avrupa’nın etkili şehirleri raporuna göre, işverenler için yetenek, yer, yaşam kalitesi ve maliyet kombinasyonlarıyla hala çekici durumda.

Londra, 50 büyük Avrupa ekonomik kentinin analizinde Paris’i de geride bırakarak üst sıralarda yer aldı ve hatta İngiltere’nin diğer şehirleri de kendilerine ilk 20’de yer buldu.

Colliers’in yöneticilerinden Simon Ford “İngiltere’nin siyasi, sosyal, ekonomik ve ülke riski sorunlarını çevreleyen olumsuz raporlara rağmen, araştırmamız, ülkenin bir bütün olarak güçlü bir konumda kaldığını gösteriyor.Londra, bazı yaşam kalitesi faktörleri konusunda diğer Avrupa şehirleri kadar puan alamazken, başkentteki şirketlerin işlerini hızlandırmaya ve yeteneklerini çekmeye yardımcı olan işyeri yaratmaya daha fazla ağırlık vermeye başladığı açık ” dedi.

Avrupa, Orta Doğu ve Asya araştırma sorumlusu Damian Harrington ise şunları ekledi:

“Araştırmamıza göre, Birleşik Krallık’ın operasyonel risk profilinin Brexit’in sonucu olarak 2014’den bu yana diğer Avrupa ülkelerinde görüldüğünden çok daha fazla zayıfladığı çok açıktır. Ancak, iş kurmak ve işletmek için en düşük riskli Avrupa ülkelerinden biri olmaya devam etmektedir ve çok daha esnek emek yasalarının getirdiği ilave avantaj, İngiltere şehirlerinin çok güçlü bir duruş sergilediği anlamına geliyor.

Araştırmacıların tespitine göre, işverenler, birlikte çalışma ve işbirliği olanakları, esnek çalışma seçenekleri ve sağlıklı bir kafayapısı yerleştirmeye başlamak yoluyla en yetenekli çalışanları toplayacak işyeri yaratmaya odaklanıyor.

Sizce de İngiltere çalışanlar ve işverenler için hala güvenli bir ekonomi mi? Düşüncelerinizi yorumda bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

Kaynak

http://www.cityam.com/274856/london-has-been-named-top-european-economic-city-making-uk

 

By | 2017-11-02T14:11:26+00:00 October 30th, 2017|Genel|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment