Movember Nedir?

//Movember Nedir?

Movember Nedir?

Yukarıya November yazmak isteyip de yanlış yazdığımı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü aslında tam da  Movember yazmak istedim. Peki nedir bu Movember? Şimdiye kadar eminim ki bir çoğunuz kadın sağlığına dikkat çekici, mesela pembe kurdele gibi, eylemler ve kampanyalarla karşılaşmışsınızdır. Peki ya erkek sağlığı için herhangi bir eylem, hareket yok mu derseniz evet var ve Movember tam da bu.

Movember Foundation erkek sağlığını global anlamda ele alan tek Charity. Erkeklerin en çok karşılaştıkları prostat kanseri, testis kanseri, akıl sağlığı ve intihar gibi konulara dikkat çekmeye çalışıyor.

2003 yılında hareket 30 kişiyle çok mütevazi bir şekilde başladı ve şimdi 5 milyon kadın ve erkeğe yayılmış durumda. Onlar destekleyicilerine Mo Brothers ve Mo Sisters diyorlar.

Peki nedir bu eylem, ne şekilde kendilerini ifade ediyorlar?

Kasım ayı boyunca bütün bir ay bıyık bırakmanız gerekiyor. Erkekler için başlayan hareket son zamanlarda kadınlara bile yayılmış durumda, başka zaman olsa pek de sempatiyle bakmayabileceğimiz bir durum hal böyle olunca kadınların katılması da pek yadırganası olmuyor elbette.

Movember sitesine girip üye oluyor ve Kasım ayı boyunca bıyık bırakacağınızı söylüyorsunuz ve bunun karşılığında tıpkı diğer Charity faaliyetlerinde olduğu gibi, arkadaş ve eş dostdan sizin için Movember’a bağış yapmasını isteyerek para toplanmasına katkı sağlamaya çalışıyorsunuz.

Evet Movember işte bu. Yarın sabah traş olacak mısınız?

Kaynak

https://uk.movember.com/get-involved/moustaches

Photo

https://www.google.com/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.bangandstrike.com%2Fbangtalk%2Fwp-content%2Fuploads%2F2014%2F11%2Fmovember1.png&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.bangandstrike.com%2Fbangtalk%2Fremember-movember-2014%2F&docid=hImL81CSbFsysM&tbnid=DpEK14rKjLcDOM%3A&vet=10ahUKEwjDi66usKPXAhXMXBoKHZONCNMQMwiwAigHMAc..i&w=990&h=436&bih=794&biw=1600&q=movember&ved=0ahUKEwjDi66usKPXAhXMXBoKHZONCNMQMwiwAigHMAc&iact=mrc&uact=8

By | 2017-11-03T21:51:14+00:00 November 3rd, 2017|Genel|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment