Acil Servislerde Bekleme Süreleri Ne Olacak?

/, Sağlık/Acil Servislerde Bekleme Süreleri Ne Olacak?

Acil Servislerde Bekleme Süreleri Ne Olacak?

Yeni verilere göre, 2020’ye kadar bir milyondan fazla hasta daha dört saatten fazla bekleyebilir.

İngiliz Tıp Derneği’nin The Guardian’da yayınlanan raporuna göre bekleme sürelerindeki büyümeyi düşürmek için acil bir eylem planı gerekmekte.

Araştırma, acil servislere gelen ve dört saatten fazla bekleyen insan sayısının, bu Eylül ayında 2,6 milyon ololduğunu ve 3 yıllık zaman zarfında 3,7 milyona ulaşabileceğini gösteriyor.

İngiltere Tıp Derneği konsey başkanı Dr Chaand Nagpaul’un gazeteye verdiği demeçte şöyle dedi: “Bu endişe verici rakamlar, NHS’nin karşı karşıya olduğu sorunun boyutunu göstermektedir. “Talep arttıkça ve bekleme süreleri arttıkça, daha fazla hasta bakım için daha fazla bekletiliyor.Bu analizden, NHS’de yatırım ve yükselen talep arasındaki boşluğu kapatmak için acil bir eyleme ihtiyacımız olduğu açık. “Bütçenin açıklanmasına bir aydan kısa bir süre kalmmışken Hükümet’in sağlık konusunda diğer büyük Avrupa ekonomilerine kıyasla £10 milyar daha az yatırım yaptığımızı göz önünde bulundurması gerekir.

“Bu boşluğa takmak, örneğin hasta bakımını değiştirebilecek 35.000 hastane yatağı veya 10.000 doktor gibi eğlenceli olabilir.”

İngiltere Tıp Derneği’nin verilerine göre, Aralık ayına kadar ayda 300.000’den daha fazla kişi acil servislerde dört saatten fazla bekleyebilir.

Bir sağlık sözcüsü sözcüsü The Guardian’a: “NHS için hiçbirşey yapmamak hiçbir zaman sözkonusu olmamıştır – 2022 yılına kadar £82 milyar ilave yatırım yapılacak bunun £2 mılyarı sosyal bakım £100 milyonu da acil servisler için kullanılacak. Geçen yıl NHS, on yıl oncesine kıyasla 2.2 milyon daha fazla insanı 4 saat icerisinde tedavi etti. İngiltere Tıp Derneği’nin, sağlık konusunda diğer önde gelen ülkelere göre daha az harcadığımızı söylemesi yanlış, aslında NHS ile ilgili harcamalar diğer Avrupa ülkeleri ile uyumlu ve sağlık hizmetimiz bağımsız bir şekilde incelendi ve bir kez daha en iyi ve ve dünyadaki en etkili sağlık sistemi olarak değerlendirildi . “

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Sizce İngiltere sağlık sistemi dünyadaki en etkili sağlık sistemlerinden biri olabilir mi? Düşüncelerinizi yorum olarak aşağıda bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

Kaynak

https://www.standard.co.uk/news/health/a-million-more-people-will-have-fourhour-ae-waits-by-2020-says-study-a3670821.html

 

 

By | 2017-10-31T00:36:07+00:00 October 30th, 2017|Genel, Sağlık|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment