Bu Çağda İngiltere’de Kölelik

//Bu Çağda İngiltere’de Kölelik

Bu Çağda İngiltere’de Kölelik

Polonyalı bir göçmeni günde 20 saat boyunca tebrik kartı yapmaya zorlayan ve gece boyunca çatı katında bir yere kilitleyen bir kişi hapse girdi.

Nottingham’da 42 yaşındaki Edward Zielinski, iki adamı az paraya ya da ücretsiz çalışmaya itti ve modern köleliğe zorlamaktan üç yıl dört ay hapis cezasına çarptırıldı.

Yargıç Gregory Dickinson, Zielinski’ye kurbanlarına “tamamen aşağılayıcı bir şekilde” davrandığını söyledi.

Yargıç, Nottingham Crown Mahkemesi’nde mahkum ederken: “Onları sefalet içinde yaşamaya zorladın ve gelirlerini aldın” dedi. “Onların haysiyetini çaldınız, savunmasızlıklarını kullandınız, onları tehditler ve yıldırma yoluyla kontrol ettiniz” diye ekledi.

Suç 31 Mayıs 2013 ile 1 Haziran 2017 tarihleri ​​arasında gerçekleşti.

Nottinghamshire Polisi, iki çocuk babası Zielinski’nin, kişilerin kimlik belgelerini sakladığını ve çoğu zaman şiddetle tehdit ettiğini söyledi.

Ayrıca mağdurları, kendisini ve eşinı uyandırmasınlar diye, geceleri plastik şişelere idrar yapmaya zorladı.

İlk kurban daha sonra bir iş bulma ajansı için çalışmaya başladı, ancak haftada £ 300 civarında kazanç elde etmesine rağmen, sadece sigara, alkol, günlük kıyafetler ve £ 10 nakit ödendi. İsimsiz kalmayı isteyen kurban, iki kere kaçıp Zielinski tarafından bulunduğunu ve çatıya geri getirildiğini söyledi. “Ahşap zemin üzerinde yattım, yatak yoktu, hiçbir şey yoktu, kendimi örtmek için bir battaniyem vardı ve bir ceket giyiyordum” diye ekledi. “Sağı solu belli olmuyordu ve ona bir şey sorarsam bana vuracağından korkuyordum. Bana zarar vermedi çünkü çalışıyordum ve iş yerinde normal görünmeliydim. Birkaç kez kendisinin bir arkadaşıma saldırdığını gördüm” dedi.

Her iki kurban da Salvation Army tarafından destek görüyor. Soruşturmayı başlatan Komiser Yardımcısı Mike Ebbins, iki kişinin “bir kelime İngilizce konuşamadıkları” için “mükemmel kurbanlar” olarak gördüğünü ve ilk kurbanın günde 20 saate kadar çok az bir molayla çalıştırılarak £10 kazandığını” söyledi.

Kaynak

http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-nottinghamshire-41805454

Photo

http://www.looppng.com/content/%E2%80%98modern-day-slavery%E2%80%99

By | 2017-10-31T00:32:14+00:00 October 31st, 2017|Genel|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment