Sizin Bağlı Olduğunuz Belediye’nin de Polis Danışma Bankosu Kapanıyor Mu?

//Sizin Bağlı Olduğunuz Belediye’nin de Polis Danışma Bankosu Kapanıyor Mu?

Sizin Bağlı Olduğunuz Belediye’nin de Polis Danışma Bankosu Kapanıyor Mu?

Sadiq Khan bugün Londra’da kalan 73 adet polis danışma bankosundan kalanının yarısından fazlasının kapanacağını doğruladı. Belediye Başkanı, her ilçede sadece 24 saatlik bir polis karakolunun halka açık tutması yönündeki tartışmalı planını açıkladı.

Köklü bir değişikliğe neden olacak plan kapsamında, 165 milyon sterlin değerinde bir sermaye elde etmek amacıyla satılan binaların ardından, 37 polis karakolunun yakında kapanması bekleniyor.

Bunlardan bazıları suç oranının yüksek olduğu West End ve Peckham, Edmonton ve Stoke Newington gibi Londra’nın kalabalık yerleri.

Barking, Bexley, Pinner ve Ruislip bölgeleri de bu kapsamda hala değerlendiriliyor. Bu arada önümüzdeki yılın başlarında sadece iki yıllığına Grenfell Kulesi yakınlarında yeni bir polis karakolunun açılması planlanıyor ve bu konuda yerel halkla görüşmeler hala sürüyor. Metropolitan Polis ve Belediye Başkanı’nın Polis ve Suçla Mücadele Şube Müdürlüğü, polis karakolunun kapanması konusunda bir yıldan uzun süredir çalışıyor.

Sadiq Khan, polis memurlarının suç mahallerine acil durumlara hemen intikal edebilmeleri için devriye gezeceklerini söyledi. Mahalle polisleri- sayıları bu yılın sonuna kadar ikiye katlanacak – topluluklara daha yakın olan yeni mıntıkalarda faaliyet gösterecek.

 

Kapanacağı kesinleşen

Uxbridge

Barnet

Enfield

Wood Green-Fishmongers Arms

Hornsey

Walthamstow town Centre

Barkingside

Holloway

Stratford

Plaistow

Shoreditch

Brick Lane

Holborn

Wes End Central

Belgravia

Paddington Green

Notting Hill

Ealing

Southall

Chiswick

Sovereign Gate

Teddington

New Malden

Worcester Park

Wimbledon

Wandsworth

Fulham

Kennington

Peckham

Deptford

Catford

Eltham

Copperfield House

Streatham

Windmill Road

Southwark

Limehouse

Hala karar aşamasında olanlar

Pinner

Ruislip

Barking

West Wickham

Danışma bankosu sisteminin yerini Leisure centralar, kütüphaneler ve town hall gibi yerlerde düzenlenecek oturumlar alacak.

2013’te Boris Johnson danışma bankolarının sayısını azalttığında, Sadiq Khan bu kararı eleştirmiş ve ‘Artık Londra’lılar herhangi bir suçu rapor etmek için McDonalds’a giderler’ diyerek tepkisini göstermişti.

Sadiq Khan planları doğrultusunda, Londra’daki suç raporlamasının yüzde 70’ini oluşturan telefon hizmetlerine ve yeni bir çevrimiçi raporlama hizmetine odaklanılacak.

Kaynak

https://www.standard.co.uk/news/london/just-one-24hour-police-station-to-stay-open-in-every-london-borough-mayor-announces-a3673381.html

Photo

https://www.google.co.uk/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiY7OuyyZ7XAhVGVRQKHcWRCM4QjRwIBw&url=http%3A%2F%2Farcadiapolice.blogspot.com%2F2012%2F12%2F&psig=AOvVaw0RnL10Q6DZbzH5NoQoLWFd&ust=1509666830775315

 

 

 

 

By | 2017-11-02T14:07:03+00:00 November 2nd, 2017|Genel|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment