GCSE ve A level sınavları için yoğunlaştırılmış revizyon kursları

/, Genel, Pınar Çimen/GCSE ve A level sınavları için yoğunlaştırılmış revizyon kursları

GCSE ve A level sınavları için yoğunlaştırılmış revizyon kursları

Revizyon, kelime anlamıyla tekrar yapma, gözden geçirme, yeniden inceleme anlamındadır.

GCSE ve A level sınavlarına hazırlanan çocuklarımızın aldığı dersleri revizyon yapması için hiç bir zaman çok geç değil. Panik yapmayın. Özellikle sınav tarihlerine yakın bir dönem olan Paskalya tatillerinde çocuklarınızın sınav kuruluna ve dersine özel yoğunlaştırılmış revizyon kurslarına katılması sınavlarında daha başarılı olmalarına yardımcı olacaktır.

Bir ebeveyn olarak, özellikle revizyon eksikliği olan çocuğumuzla uğraşmak zor bir alan ve ders revizyonu yapmak öğrenciler arasında çok büyük farklılıklar gösterdiğinden başarısızlığın bir nedeni olmaktadır. Öğrencilerin revizyona nasıl ve ne zaman  başlanılacağına dair  hep bir erteleme içinde olması çok yaygın bir sorundur ve günler ilerledikçe revizyon yapmayan öğrencilerin aksiyetelerinin arttığı gerçeği vurgulanmaktadır.

Genellikle Paskalya tatilleri öğrencilerin revizyonlarını hızlandırmaları için bir zaman ve fırsat sağlar-  Paskalya tatili boyunca iyi bir çalışma rutinine girmek, sonuç günü geldiğinde başarı ve hayal kırıklığı arasındaki farkı yaratabilir.

İşte çocuklarımıza revizyon yaparken Paskalya Tatillerinden en iyi şekilde yararlanabilmeleri için yardımcı olacak en iyi 5 ipucumuz…

Sevgili çocuklar,

  1. Bir liste yapın. İlk adım, tüm sınav tarihlerinin bir listesini yapmaktır; çünkü bu sizin zamanınızı planlamanıza yardımcı olacaktır. Ardından, her konuyu ele alın ve öğrenilmesi gereken her şeyin bir listesini oluşturmak için dersin teknik özelliklerini veya ders kitabını kullanarak konulara ayırın. Ayrıca daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyduğunuz belirli alanları not edin.
  1. Bir plan yapın. Günlük bir plan oluşturmak, sizin için gerçekten çok motive edici olabilir ve revizyonun parçalara bölünmesiyle revizyonun daha kolay yönetilebilmesini sağlar. Plan yapmak sizin yapmanız gerekneleri önceliklendirmenize yardımcı olarak planladığınız revizyon süresinin bitmesi riskini de azaltır. Planlar, her hafta, saat başı ve bir saatlik bölümlerde ve sadece yapılması gerekenlerin bir listesi gibi basitte olabilir, renkli kodlarla yaratılmış bir sanat eseri kıvamında da olabilir. Sizin planınıza % 100 uymanızı beklemiyoruz – işler değişebilir ve planın revizyonu gerekecektir. Ayrıca, her bir ders için bir “boş” zaman bırakılması bir şeyleri tekrar gözden geçirilmesi için gereklidir.
  1. Notlarızı düzenleyin / tamamlayın. Notlarınız bir revizyon için başlangıç ​​noktasıysa, eksiksiz ve doğru sırada olduklarından emin olun. Emin değilseniz, öğretmenlerinizle konuşun ve öğretmeninizden notlarınızı kontrol etmesini rica edin. Eğer notlarınız gerçekten kötü durumda ise, revizyon için bir revizyon kılavuzu, kitabı kullanmayı deneyin – kılavuzun doğru sınav kurulu ve özelliklerine uygun olduğundan emin olun.
  1. Farklı öğrenme tekniklerini deneyin. Herkesin farklı öğrenme yolları vardır. Bazı öğrenciler için notlarının önemli noktalarını okumak ve vurgulamak işe yarar.(Bu yaklaşımı benimseyen öğrenciler için, bölümleri kapatarak ve neleri hatırlayabildiğini görerek kendilerini test etmeye teşvik eder.) Flashcards ve zihin haritaları da popüler araçlardır. (Hafızayı güçlendirmek için farklı teknikler hakkında bilgi edinin. Birçok öğrenci için, revizyon kursları, bilgi, motivasyon ve sınav tekniğini geliştirmeye yardımcı olarak gerçek bir fark yaratabilir.) Hatta bazı revizyon kursları herşey dahil konseptinde yatılı olmakta olup programlarında çocukların streslerini azaltan akşam aktiviteleri de barındırmaktadır.
  1. Sık sık test yapmak için zaman oluşturun. Düzenli testler, farklı yaklaşımlar kullanarak, daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyduğunuz alanları tanımlamanın yanı sıra hafızadan bu bilgileri geri çağırmaya da yardımcı olur. Geçmişteki test sorularına ek olarak, sınavlara ve konuya özgü özel hazırlanmış sorular için revizyon kitaplarını ve BBC Bitesize gibi online kaynakları deneyin. Geçmişteki kağıtları yaparken, cevap puanlandırma çizelgesini ve sınav raporunu analiz ederek maksimum puanı nasıl alabileceğinizi öğrenin.

Sevgili Veliler, unutmayın, çocuğunuzun revizyon kabiliyeti ya da tutumu ne olursa olsun, GCSE ve A Level sınavlarına daha iyi hazırlanmak için hala zaman vardır. Çocuğunuza, sınavları hakkında nasıl hissettikleri ve nasıl yardımcı olabileceğiniz hakkında konuşmak için biraz zaman ayırın. GCSE’ler ve A Level sınavları, öğrenciler için çok stresli olabilir, bu yüzden onlara sakin ve olumlu davranarak, cesaretlendirerek ve ne tür pratik ya da duygusal desteğe ihtiyaç duyduklarını sorarak onlara yardımcı olabilirsiniz.

Unutmayın yıl içerisindeki ara tatillerde ve yaz tatillerinde de GCSE ve A level için yoğun revizyon kursları bulunmaktadır. Çocuğumuz sınavlara hazırlanırken oldukça popüler ve olmazsa olmaz olan bu revizyon kurslarına çocuğumuzu erkenden kayıt ederek destek almalarını ve bu revizyon kursları sayesinde daha yüksek not almalarını sağlayabilirsiniz. Revizyon kurslarını veren kurumlar bu konuda uzman eğitimcilerden oluşan bir kadro ile gerek sınav teknikleri gerek zaman yönetimi gerekse konu içerikleri konusunda çocuğunuza yardım edeceklerdir.

Hangi revizyon kursuna kayıt yaptırmalıyım? Ücretleri ne kadar? İçerikleri nelerdir? Tüm bu sorularınıza çocuğunuza özel yanıtlar almak, revizyon kursları hakkında ve diğer tüm eğitim ihtiyaçlarınız hakkında (size özel dil eğitimi, lise, üniversite, yüksek lisans ve diğer eğitim ihtiyaçlarınız hakkında) daha detaylı bilgi almak için bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Pınar Çimen

British English School
info@BritishEnglishSchool.co.uk
+44746 909 7686
WhatsApp: +90532 727 4075

By | 2018-05-03T17:01:34+01:00 March 26th, 2018|Eğitim, Genel, Pınar Çimen|0 Comments

About the Author: