Yeni Ürün Fikirleri Bulmak – Bölüm 1

/, Murat Kahraman/Yeni Ürün Fikirleri Bulmak – Bölüm 1

Yeni Ürün Fikirleri Bulmak – Bölüm 1

İnternette satmak için en iyi ürün hiç beklemediğimiz bir anda karşımıza çıkabilir ve bize büyük bir ticari başarı yakalatabilir ama o anın gelmesini oturduğumuz yerde beklemek pek de iyi bir fikir değil.

Şu an binlerce yeni fikir internette keşfedilmek için bekliyor ama bunlara ulaşmak için bizim de sistemli bir araştırma yapmaya başlamamız lazım.

Bu yazıda yeni ilham kaynakları ve ürün fikirleri için hangi kaynaklardan faydalanabileceğimizden bahsedeceğim. Bu kaynakları değerlendirirken sadece buralarda listelenen ürünleri alıp satmayı değil, yeni ürün fikirleri, elimizdeki ürünlerin yeni kullanım şekillerini veya bu ürünler için potansiyeli olabilecek yeni pazarları düşünmek, bunlar için ilham alıp yeni iş fikirlerini ortaya koymak çok daha önemli.

Kendi Çevremiz

Satmak için mükemmel bir ürün fikrini düşündüğümüzden çok daha yakınlarımızda bulabiliriz. Sürekli beraber vakit geçirdiğimiz yakınlarımızın ya da arkadaşlarımızın ilgisini çeken yeni konular, bizimle ya da birbirleriyle paylaştıkları yeni ürünler, birisinin satın aldığı hatta satın almadığı ama beğenerek sosyal medya hesaplarında paylaştığı ve bol bol beğeni topladığı yeni bir ürün her zaman bizim için harika bir ilham kaynağı olabilir.

Bu tarz onlarca ürün fikriyle aslında her gün karşılaşıyoruz ama yapmamız gereken biraz algılarımızı açıp sohbetlere ve sosyal medyaya bu araştırmacı gözle bakabilmeye başlamak.

Tüketici Trendleri Yayınları

Tendleri önden takip etmenin trend raporlarını okumaktan daha kolay bir yolu olduğunu sanmıyorum. Bu yayınları takip etmek, yeni ürünlerle ilgili tüketici eğilimlerinin hangi yöne doğru olacağını önden hissedebilmemize ve daha önce hiç duymadığımız yepyeni sektörler ve ürün kategorilerini öğrenmemize olanak veriyor.

Bir başlangıç olarak en popüler yayınları takip etmek iyi bir fikir.

Trend Watching

Trend Watching bağımsız olarak en gelecek vaadeden tüketici eğilimleri ve içgörülerini araştıran bir şirket. 30 kişilik bir ekip ile Londra, Sydney, New York, Singapur gibi lokasyonlardan global trendleri araştırıp yayınlıyorlar.

Trend Hunter

Trend Hunter dünyanın en büyük ve en popüler trend komünitesi. Tüm dünyadan 137 binden fazla üyesi ve 3 milyon hayranı ile yeni ürün fikirleri arayan girişimciler için en önemli ilham kaynaklarından biri.

Springwise

Springwise bizim için tüm dünyayı dolaşarak en ilgi çekici ve en yeni girişimcilik fikirlerini, trendlerini ve hikayelerini topluyor. Günlük ve haftalık bültenler olarak bize yolluyor.

Ürün İnceleme Blogları

Ürün incelemek ve yeni ürünleri keşfetmek için açılan siteler yeni ürünler ve fikirler için muhteşem bir kaynak. Örneğin erkek ürünlerini inceleyen Uncrate veya kadınlar için Outblush gibi siteler her gün yepyeni ürünler ve trendleri yayınlıyorlar. Bu sitelerden her gün global pazara giren yeni ürünleri takip edip bunlardan ilham alabiliriz.

Kendi ilgi alanımıza ya da ürünlerimize göre bu tarz sitelerden bol bol bulabiliriz ama en popüler olanlarından bir kısmını buraya listeyelim.

Uncrate
Outblush
Bless This Stuff
Cool Material
Gear Moose
Werd
HiConsumption
Firebox

Bu yazının ikinci bölümünde dünyada en çok satılan ve popülaritesi en hızlı artan ürünlere nasıl ulaşabileceğimizi inceleyeceğiz.

* Bu yazı ilk kez bir UPLONDON LTD hizmeti olan eticaretebasliyorum.com‘da yayınlanmıştır.
By | 2021-07-05T12:19:47+01:00 April 29th, 2021|Genel, Murat Kahraman|1 Comment

About the Author:

One Comment

  1. […] Home/Murat Kahraman/Yeni Ürün Fikirleri Bulmak – Bölüm 2 Previous […]

Comments are closed.