Yeni Ürün Fikirleri Bulmak – Bölüm 2

//Yeni Ürün Fikirleri Bulmak – Bölüm 2

Yeni Ürün Fikirleri Bulmak – Bölüm 2

Yeni ürün fikirlerine ulaşabileceğimiz ve ilham alabileceğimiz kaynaklar yazısına devam ediyoruz.

İlk bölümü okumadıysanız buradan okuyabilirsiniz:

Yeni Ürün Fikirleri Bulmak – Bölüm 1

Online Pazaryerleri

Yeni ürünler ya da ürün trendlerini keşfetmek için faydalanabileceğimiz en iyi kaynaklardan biri şüphesiz bu ürünlerin satılmaya başlandığı online pazaryerleri. Özellikle ABD ya da diğer Avrupa ülkelerinde şu an trend olmaya başlayan ya da popülerliği artan ürünler büyük ihtimalle İngiltere de dahil olmak üzere dünyanın çoğu yerinde çok satan ürünler olarak yerlerini alacaklar. Uzak doğu ve Çin pazarlarında ise daha adını dahi duymadığımız pek çok ürünü ilk keşfedenlerden biri olmak mümkün.

Bu sitelerin paylaştıkları veri ve içgörüleri doğru analiz ederek en doğru ürünleri ilk bulan kişi olmak ve pazarın kaymağını toplamak biraz bilgi ve bolca zaman ve emek gerektiriyor.

EBAY

eBay Explore

eBay’in trendler, fiyatlar ve pazar verileri hakkında bilgi ihtiyacı olan kullanıcıları için hazırladığı sayfa.

Watch Count

Watch Count ise eBay üzerinde hangi ürünlerin en çok izlenmeye alındığını görebileceğiniz, ürünleri izlenme sayılarına göre sıralaytabileceğiniz eBay verileri ile çalışan ama eBay’den bağımsız bir site. Ürünlerimizle ilgi pazar araştırması yapacağımız zaman değerli verilere ulaşıyoruz.

AMAZON

Amazon Best Sellers


Amazon’da farklı kategorilerde en çok satan ürünleri görebileceğimiz bu sayfa her saat güncelleniyor.

Amazon Movers and Shakers


Bu sayfada ise Amazon üzerinde satışları en hızlı artan ürünleri görebiliyoruz. En çok satanlardan farklı olarak trend olacak ürünleri daha popülerliğin zirvesine oturmadan keşfedebilmek için daha faydalı veriler bu sayfada sunuluyor.

ETSY

Etsy Trending Now


Etsy dünyada el ürünlerinin satıldığı en önemli pazaryerlerinden biri ve bu sayfada Etsy üzerinde satışlarının en yüksek artma eğiliminde olan ürünleri görebiliyoruz.

ALIBABA

Alibaba En Çok Satanlar

Alibaba, Amazon ve eBay’in toplamından bile daha büyük bir e-ticaret şirketi ve başta Çin olmak üzere tüm dünyadan üreticiler ve toptancılardan direkt satın alma yapmak için şu an en önemli kaynaklardan biri. Şu anda aklımıza gelecek herhangi bir ürünü Alibaba üzerinde bulmamak oldukça küçük bir ihtimal ve bu kadar geniş kapsamlı bir pazaryerinin en çok satan ürünlerini bu sayfada bizi bekliyor.

ALIEXPRESS

Aliexpress Popular


Aliexpress ise Alibaba’nın perakende alışveriş sitesi ve Alibaba’da olduğu gibi toptan alışlar yerine düşük hacimli ya da tek bir adet ürün alabileceğimiz bir site. Bu sayfadan ise Aliexpress’in en popüler ürünlerini görebiliyoruz. Bu ürünler aslında tüm dünyada en çok satılan, en popüler ürünler diyebiliriz.

* Bu yazı ilk kez bir UPLONDON LTD hizmeti olan eticaretebasliyorum.com‘da yayınlanmıştır.
By | 2021-07-05T12:20:51+01:00 May 3rd, 2021|Murat Kahraman|0 Comments

About the Author: