Sözleşme

/Sözleşme
Sözleşme 2018-01-14T14:22:56+00:00

 

KULLANICI SÖZLEŞMESİ

 

Madde 1 – Giris

 

 1. Bizbizelondon.com[1] adli internet sitesinin kullanim kosullari asagida belirlenen hükümler çerçevesinde belirlenmiştir.Sitenin kullanimi soz konusu hukumlerin kosulsuz olarak kabul edildigi anlamina gelmektedir, dolayisiyla siteye giriş yapılması halinde bu koşulların dikkatlice okunduğu ve kosulsuz kabul edildiği, kullanici ve uyelerin isbu sozlesme kapsaminda duzenlenen hukumlere aykiri davranışları halinde ise hukuki ve cezai sorumluluk altina girecekleri varsayilmaktadir.
 1. Isbu sitede cerez kullanilmaktadir. Isbu sozlesmenin basinda belirtildigi uzere sitenin kullanimi ile Bizbizelondon.com’un çerezleri sitenin çerez politikasina uygun olarak kullandigi onaylanmaktadir.
 1. Isbu sozlesmenin taraflari “Site”, “Kullanici” ve “Uye”dir.
 1. Kullanici; Site’ye uye olmaksizin erisim saglayarak Site’de sunulan uyelik gerektirmeyen herhangi bir ürün ve/veya hizmeti kısmen veya tamamen, geçici veya süreklilik arz eden bir şekilde; kendi adına ve hesabına yahut başka kişi veya kurumların nam ve/veya hesabına her ne suretle olursa olsun edinen veya yararlanan tüm gerçek veya tüzel kişileri ifade etmek amacıyla kullanılı
 1. Uye; Site’de yapilmasi gerekli gorulen uyelik islemleri sonucunda uye olan ve bu uyelik statusu sebebiyle Site’nin sundugu “Uzmana Soru Sor” bolumunu kullanma hakkina sahip kimseleri ifade etmektedir.

[1] Sozlesmenin geri kalaninda “Site” olarak anilacaktir.

Madde 2 – Kapsam

 

 1. Isbu site Ingiltere’de yasamin nasil isledigini, Ingiltere’de yasarken ne gibi hususlara dikkat edilmesi gerektigini veya Ankara Antlasmasi gibi bilhassa Turk vatandaslarini ilgilendiren gocmenlik hukuku ile ilgili meseleleri ogrenebileceginiz bloglar iceren ve uye olundugu takdirde Site uzmanlarina soru sorabileceginiz bir yasam portali niteligi tasimaktadir.
 1. Isbu site temel olarak “Ingiltere’de Yasam”, “Londra’da Neler Oluyor?” ve “Uzmana Soru Sor” bolumlerini icermektedir.

 

Madde 3 – Kullanim Sartlari

 

 1. Isbu sitenin kullanimi icin gereken asgari yas siniri 18’dir.
 1. Isbu siteye üyelik ucretsiz olup, soz konusu uyelik zorunlu değ Siteye uye olmak icin uyelik formundaki bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak girilmesi gerekmektedir. Bu bilgilerin hatalı, eksik ya da yanlış olmasından dogacak zararlar üyelere aittir. Hatali, eksik veya yanlis bilgi verilmesi durumunda uyeligin iptal edilme yetkisi saklidir. Üyelik islemleri esnasinda kaybolan, eksik bildirilen veya yanlış adrese iletilen bilgi, mesaj ve dosyalardan Site sorumlu degildir. Uye olunmasi halinde uyelerden alinan bilgiler sadece istatistiki ve interaktif amaclar dogrultusunda kullanilacaktir. Sitenin üye olmayan kullanicilari “Uzmana Soru Sor” bölümünü kullanma hakkina sahip degildir. Uyeligin iptali istege bagli degil olmayip, bu konudaki tum hak ve yetkiler Site’ye aittir.
 1. Isbu siteye yazılan her türlü bilgi Site tarafindan yine Sitenin takdirine bagli olarak kamuya acik olarak paylasilabilecektir. Bu dogrultuda uzmanlara sorulan sorular ve uzmanların verdikleri cevaplar diger kullanicilari bilgilendirmek amaciyla soru soran uyelerin kimlik bilgileri paylasilmadan Site’de yayinlanabilecektir. Ayni sekilde uyelerin Site’ye girilen bilgilerin daha sonradan değiştirilmesi veya silinmesini isteme hakkı bulunmamaktadır.
 1. Üyenin/kullanıcının Site uzmanlarına soru sorması hiçbir şekilde sorularına cevap veren uzmanla arasında danışman-müşteri ilişkisi doğ Isbu site aracılığıyla iletilecek uzman cevaplarınin dogrulugu, yerindeligi veya gecerliliginden Site sorumlu değildir. Sorulara verilen cevaplar genel hükümler çerçevesinde uzmanlarla kullanıcı/üye arasindaki bilgi paylaşımından ibarettir. Ayrıntılı ve geniş bilgi edinmek için kullanıcının/üyenin herhangi bir uzmana ücret mukabili danışması gerekmektedir. Uzmanlardan elde edilen bilgiler sadece yol gösterme amaclidir, bu nedenle soz kunusu bilgilerin uygulanmasi esnasinda meydana gelebilecek zararlardan Site sorumlu degildir.
 1. Kullanıcının/üyenin sorularını yanıtlayan uzmanlar yazdiklari mesajlarda isim belirtip belirtmemekte serbesttir.
 1. Site araciligiyla elde edilen uzman cevaplari dogrultusunda alinan kararlardan veya atilan herhangi bir adimdan Site sorumlu tutulamaz ve adimlardan dolayi Site’ye dava acilamaz. Uzmanlardan elde edilen cevaplar sadece bilgi paylaşmak amaclidir, tavsiye niteliği taşı
 1. Isbu sozlesmeye taraf olmakla kullanici/uye Site’de sunulan hizmetlere Site tarafından belirlenen dışında yetkisiz olarak ulaşmamayı ve yazılım ile servislerin özelliklerini hiçbir şekilde değiştirmemeyi, değiştirilmiş olduğu belli olanları kullanmamayı ve sözü geçen maddelere uymadığı durumlarda Site’nin uğrayabileceği tüm maddi ve manevi zararları ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 1. Üye/kullanıcı, uyeligini iptal ettirmis veya herhangi bir nedenle uyeligini sonlandirmis olsa dahi Site’nin kullanimi esnasinda yaptigi faaliyetlerden dolayi sorumlulugu devam eder.
 1. Isbu site herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Sistemin geçici olarak askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı Site’nin üyelere, kullanıcılara  veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu dogmayacaktir.
 1. Isbu site servislerinin her kosulda ve daima; zamanında, güvenli ve hatasız olacagini, servis kullanımından elde edilen sonuçların her zaman doğru ve güvenilir olacağını ve servis kalitesinin daima beklentilere cevap vereceğini taahhüt etmez.
 1. Site üzerinden gerceklesen ve neticede zarara sebep olabilecek her türlü haberleşmeyi, yayını veya bilgi aktarımını diledigi zaman sonlandirma ve gereken koşullar oluştuğu takdirde üye/kullanıcı mesajlarını silme, sunulan servislerden bu kisileri menetme ve üyeliğine son verme ya da kullanımıni engelleme hakkını saklı tutar.
 1. Site, üyelerinin/kullanıcılarının bilgilerini gerekli olduğu takdirde resmi makamlarla paylaşma hakkına sahiptir. Bu hak resmi makamlardan üyeye/kullanıcıya yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde, üyenin/kullanıcının sistemin çalışmasını engelleyecek bir sabotaj ya da saldırı yaptığının tespit edilmesi durumunda ve üyeliği iptal edilmiş bir üyenin yeniden üye olarak sözleşme ihlalini tekrarlaması durumunda kullanilabilecektir.
 1. Site üyelerin/kullanıcıların servislerden yararlanmaları sırasında ortamda bulunduracakları dosyaların, mesajların ve bilgilerin bir kismini veya tamamını uygun göreceği periyotlarla yedekleme ve silme yetkisine sahiptir. Yedekleme ve silme işleminden dolayi Site sorumlu tutulmayacaktır.
 1. Site kendi ürettiği ve/veya dişarıdan satın aldığı bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik vb. eserlerin mülkiyet ve telif hakkına sahiptir.
 1. Site, üyelerinin/kullanıcılarının ürettiği ve yayınlanmak üzere kendi iradesiyle sisteme yüklediği ya da e-mail yoluyla Site’ye ilettiği bilgi, belge,yazılım,görsel,video, tasarım, grafik, resim, makale vb eserleri tanıtım veya duyuru amacli olarak yayınlama ve/veya site içerisinde Site tarafından uygun görülecek başka bir adrese taşıma hakkina sahiptir. Yayınlanan bu bilgilerin başka kullanıcılar/üyeler tarafından kopyalanması ve/veya yayınlanması ihtimal dahilindedir. Bu hallerde üye/kullanıcı Site’den telif ve benzeri hiçbir ücret talep edemeyecektir.
 1. Isbu sozlesmeyi kabul etmekle, Site’nin üyenin/kullanıcının başka websitelerine geçişini sağlayadigi hallerde üye/kullanıcı geçiş yapacağı sitelerin içeriğinden Site’nin sorumlu olmayacagini kabul eder.
 1. Site, ileride doğacak teknik zorunluluklar ve mevzuat degisikligi sebebiyle Site iceriginde ve sunulan hizmetlerde revizyon yapabilir, gerektiginde ya da başka sebeplerle üyelere/kullanıcılara haber vermek zorunda olmadan işbu sözlesmenin uygulanmasında değişiklikler yapabilir, mevcut maddeleri değiştirebilir, iptal edebilir ya da yeni maddeler ekleyebilir. Üye/kullancı Site’ye her girişinde sözleşmeyi okuyarak kendilerine uymayan bir guncelleme soz kunusu ise üyeliginin iptalini isteyebilir ve sadece kullanıcıysa siteyi kullanmayi birakabilir. Ancak uyeligin iptali gerceklesene kadar ya da kullanıcı olarak siteyi kullanmayi birakana kadar isbu sozlesmenin tüm maddelerinden sorumlu olacaktir. Üyeler ve kullanıcılar Site’ye her giriş yaptıklarında sözleşmenin şart ve koşullarına bağlı olduklarını kabul etmiş
 1. Üyelik gerektirmeyen servisler zamanla üyelik gerektiren servislere dönüş Buna ek olarak Site ilave servisler açabilir, bazı servislerini kısmen veya tamamen değiştirebilir veya ücretli bir hale dönüştürebilir
 1. Isbu sozlesme kabul edilerek, uye/kullanici verilerinin Site’nin yetki vermediği kişilerce okunmasından dolayı dogabilecek zararlardan ötürü Site’nin sorumlu olmayacağını kabul ve taahhüt eder.
 1. Isbu sozlesmeyi ile, uye/kullanici Sitenin servislerini kullanmak suretiyle elde edilen herhangi bir kaydin veya elde edilmiş malzemelerin tamamıyla kullanıcının/üyenin rızası dahilinde olduğunu, elde edilen kayitlarin veya malzemelerin kullanıcı/üye bilgisayarında ya da diğer internet erişim cihazlarinda yaratacağı arızalar, bilgi kaybı ve diğer kayıpların sorumluluğunun tamamıyla uye/kullaniciya ait olduğunu ve servisin kullanımından dolayı uğrayabileceği zararlar icin Site’den tazminat talep etmemeyi kabul ve taahhüt eder.
 1. İsbu sözleşmeyi kabul etmekle, Site’nin (burada ya da başka bir yerde belirtilmiş olsun veya olmasın) uye/kullanici tarafindan gönderilen uygunsuz veya illegal verilerin Site tarafindan silinmesi ya da değiştirilmesi konusunda yetkili kılinacagini kabul eder.
 1. Isbu sozlesmeyi kabul etmekle kullanici/uye, Site içindeki yasalara aykırı iletilerden Site sorumlu olmadığı halde, uygunsuz görülen ileti ve bilgilerin silineceğini ve üyeliğin askıya alınmasi ya da iptali  veya kullanımın durdurulması yoluna gidilebilecegini kabul eder.
 1. Site; başka siteler, reklamlar ya da dosyalara bağlantılar iç Bunlar üzerinde Site’nin denetimi soz konusu degildir. Isbu sozlesmeyi kabul etmekle kullanici/uye Site içeriklerinin herhangi bir şekilde rahatsız edici olmadığıni kabul eder.
 1. Isbu sozlesmeyi kabul etmekle, kullanıcı/üye kişisel bilgileri ile ilgili seçimlerinden ve isim benzerliklerinden ne site yönetiminin ne de oturum yetkililerinin sorumlu tutulamayacagini kabul eder.

 

 

Madde 4 – Web Sitesini Kullanma Lisansı

 1. Aksi belirtilmediği sürece, Site ve/veya lisans verenleri websitesindeki materyalin fikri mülkiyet haklarına ve sitedeki diger materyallere sahiptir.
 1. Aşağıda ve diğer hüküm ve koşullarda belirtilen kısıtlamalara tabi olarak, kendi kullanımınız için Site’den diger sayfaları veya diger icerigi görüntüleyebilir ve yalnızca önbelleğe alma amacıyla indirebilirsiniz.
 1. Asagida sayilan durumlar uye/kullanici icin yasaktir;
 • Bu Site’nin sundugu materyalleri yayınlamak (başka bir websitesinde yayınlama da dahil olmak uzere);
 • Site’den izin alinmadigi surece Site’den malzeme satmak, kiralamak veya alt lisans vermek;
 • Site’deki herhangi bir materyali halka göstermek;
 • Ticari amaçla bu Site’de yer alan materyalleri çoğaltmak, kopyalamak veya başka bir şekilde kullanmak;
 • Site’de yer alan herhangi bir materyali düzenlemek ve/veya değiştirmek;
 • Site’den materyali yeniden dağıtmak (özellikle yeniden dağıtılabilirlik için açıkça sunulan içerik hariç olmak uzere)
 1. Isbu sozlesmeye taraf olmakla kullanici/uye, yukarida siralanan yasaklar dogrultusunda Site ile rekabete girmeyeceğinizi beyan, kabul ve taahhüt eder.

Madde 5 – Kabul Edilebilir Kullanım

 1. Isbu siteyi, websitesine zarar verecek veya websitesinin erişilebilirliğine ve bozulmasına neden olacak şekilde kullanmak;
 1. Isbu siteyi yasadışı, hileli veya zararlı herhangi bir şekilde veya dolandırıcılık veya zararlı amaç veya faaliyetlerle bağlantılı olarak herhangi bir nedenle kullanmak;
 1. Bu Site’de herhangi bir casus program, bilgisayar virüsü, Trojan Horse (Truva Atı) programi, solucan, tuş vuruşu kaydedici, rootkit ve kötü niyetli bilgisayar programı barındıran ya da bağlantısı olan herhangi bir materyali kopyalamak, depolamak, barındırmak, iletmek, göndermek, yayınlamak ve dağıtmak;
 1. Site’nin yazılı izni olmaksızın bu websitesinde veya bu siteyle ilgili herhangi bir sistematik veya otomatik veri toplama faaliyeti (kazıma, veri madenciliği, veri çıkarma ve veri toplama dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) gerceklestirmek;
 1. Isbu Site’yi, istenmeyen ticari iletişim göndermek için kullanmak;
 1. Isbu Site’yi Site’nin izni olmaksizin pazarlama ile ilgili herhangi bir amaçla kullanmak yasaktir.

Madde 6 – Kısıtlı Erişim

 1. Isbu Site’nin belirli alanlarına erişim kısıtlıdır. Bu dogrultuda Site, takdirine bağlı olarak Site’nin tamamina veya bazı alanlarına erişimi sınırlama hakkına sahiptir.
 1. Isbu Site’nin bu websitesinin veya diğer içerik ile hizmetlerinin kısıtlı alanlarına erişmenize izin vermek için size bir kullanıcı kimliği ve şifre vermesi halinde, kullanıcı kimliğinizin ve şifrenizin gizli kalmasını sağlamak sizin sorumlulugunuz altindadir.
 1. Site, bildirim veya açıklama yapmaksızın kullanıcı kimliğinizi ve şifrenizi devre dışı bı

 

Madde 7 – Kullanıcı Içeriği

 1. Isbu sozlesme hükümlerine gore, “kullanıcı/üye içeriğiniz, Site’ye herhangi bir amaçla gönderdiğiniz tum metin, resim, ses materyali, video materyali ve görsel-işitsel materyali kapsamaktadir.
 1. Isbu sozlesmeye taraf olmakla, kullanıcı/üye içeriğinizi mevcut veya gelecekteki tüm medyada kullanmak, çoğaltmak, uyarlamak, yayınlamak, tercüme etmek ve dağıtmak için Site’ye uluslararasi kullanima musait, geri alınamaz ve münhasır olmayan telif ile ücretsiz lisans verilmektedir. Aynı zamanda isbu sozlesmeye taraf olmakla Site’ye bu hakları alt lisanslama ve bu hakların ihlal edildiği yönünde bir işlem yapma hakkı da saglanmaktadir.
 1. Kullanıcı/üye içeriğiniz yasadisi olmamali, herhangi bir üçüncü sahsin yasal haklarını ihlal etmemeli ve kendiniz, Site veya üçüncü bir sahsin (her durumda ilgili, herhangi bir yasaya tabidir) aleyhinde yasal işlem yapmaya muktedir olmamalıdır.
 1. Kullanici/uye iceriginiz, herhangi bir tehdit veya hukuki işlem ve benzeri bir şikayet konusu unsur icermemelidir.
 1. Site, bu websitesine gönderilen veya Site’nin sunucularında saklanan veya bu Site’de barındırılan veya yayınlanan herhangi bir materyali düzenleme veya kaldırma hakkını saklı tutar.
 1. Kullanıcı/üye içeriğiyle ilgili bu şartlar ve koşullar altında Site bu websitesinde yukarida bahsedilen sekildeki içeriğin sunulmasıni veya bu içeriğin yayınlanmasını takip etmeyi üstlenmez.

 

Madde 8 – Garanti

İsbu Site, herhangi bir beyan veya garanti olmaksızın “olduğu haliyle” açık veya zımni olarak hizmet vermektedir. Site, bu websitesi veya bu websitesinde verilen bilgi ve materyallerle ilgili hiçbir beyanda bulunmamakta ve garanti vermemektedir. Önceki paragrafın genel niteliğine aykiri olmayacak sekilde Site, bu web sitesinin sürekli olarak kullanılabilir veya mevcut olacağını, bu websitesindeki bilgilerin eksiksiz, doğru, birebir olacagini ve\veya yanıltıcı olmayacağını garanti etmez. Bu websitesinde yer alan hiçbir şey tavsiye değildir ve tavsiye niteliği taşımaz. Herhangi bir yasal, mali, psikolojik veya tıbbi konuyla ilgili olarak tavsiye almak isterseniz, uygun bir uzmanla görüşmeniz gerekmektedir.

Madde 9 – Yükümlülüklerin Sınırlandırılması

 1. Site bu websitesinin içerigi, kullanımı veya bu websitesiyle bağlantılı olarak herhangi bir doğrudan kayıp için;
 1. Herhangi bir dolaylı, özel veya bunların sonucu olarak ortaya çıkan kayıplar için;
 1. Herhangi bir iş kaybı, hasılat kaybı, gelir, kâr veya öngörülen birikimler, sözleşmeler veya iş ilişkileri kaybı, ün/itibar veya iyi niyet kaybı veya bilgi veya verilerin kaybı veya bozulması sebebiyle sorumlu tutulamaz.
 1. Bu yükümlülük sınırlamaları Site’ye olası bir zarar/kayıp açıkca bildirilmiş olsa dahi geç
 1. Bu Site’yi kullanarak, Site’nin sorumluluk reddi beyanında yer alan yükümlülüklerin hariç tutulması ve sınırlandırılmasının makul olduğunu kabul edersiniz. Makul olduklarını düşünmüyorsanız, bu web sitesini kullanmamalısınız.

 

Madde 10 – Diğer Taraflar

 1. Isbu sozlesmeye taraf olarak, uye/kullanici sınırlı sorumluluk sahibi olmasi sebebiyle, Site’nin görevlilerinin ve çalışanlarının kişisel sorumluluklarını sınırlama hakkı oldugunu kabul edersiniz.
 1. Isbu sozlesmeye taraf olan kullanici/uye, Site’nin memurlarına veya çalışanlarına, blog yazarlarına ve uzman olarak fikir paylaşımında bulunan köşe yazarlarına karsi Site ile bağlantılı olarak maruz kaldığınız zararlardan dolayı şahsen herhangi bir hak talebinde bulunmayacağınızı kabul eder. Yukarıdaki paragrafa halel gelmeksizin, Site’nin feragatnamesinde belirlenmiş olan garantilerin ve sorumlulukların sınırlandırılmasıni ve Site’nin uzman olarak gorüş bildiren kişileri, blog yazarları, memurları, çalışanları, acenteleri, yan kuruluşları, devralanları, atamaları ve taşeronlarının yanı sıra Site’nin kendisini de koruyacağını kabul ediyorsunuz.

 

Madde 11- Kismi Gecersizlik

Bu Site’nin kullanici sözleşmesinin herhangi bir hükmünün yürürlükteki yasalar uyarınca uygulanamaz hale geldiginin tespit edilmesi, bu Site’nin sözleşmesinin diğer hükümlerinin uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.

 

Madde 12 – Mucbir Sebeplerin Etkisi

 

Isbu site, mücbir sebepler, doğal afetler, savaş, terör saldırıları, ayaklanma, ambargo, mülki veya askeri idarelerin uygulamaları, yangın, sel, kaza, grev veya ulaşım imkanlarının kısıtlanması, yakıt, enerji, işgücü veya malzeme sıkıntıları gibi Site’nin kontrolü dışında oluşan ve önceden tahmin edilmesi pek güç sebep ve olaylar nedeniyle işbu Sözleşme çerçevesindeki yükümlülüklerini ifa edememesi dahil ancak bununla sınırlı olmaksızın Site’nin kontrolü dışında meydana gelen olaylardan dolayı gecikmelerden veya işbu Sözleşmeyi ifa edememekten sorumlu olmayacaktır.

Madde 13 – Tazminat

Kullanici ve uye isbu sozlesmeye taraf olarak, isbu sozlesmenin herhangi bir hükmünun ihlali nedeniyle ortaya çıkan veya sozlesme hükmünu ihlal ettiğiniz yönündeki herhangi bir iddiadan kaynaklanan Site’nin karşılaştığı herhangi bir kayıp, hasar, masraf ve yükümlülüğe karşı, yasal masraflar ve Site tarafından bir hak, talep veya anlaşmazlığın çözümünde üçüncü bir tarafa ödenen miktarlar dahil ve bunlarla sınırlı olmamak uzere tüm masrafları karşılayacağını kabul eder.

 

Madde 14 – Şart ve Koşulların Ihlali

 1. Isbu sozlesme hukumleri dahilinde Site’ye ait diğer haklara halel gelmeksizin, bu şartları ve koşulları herhangi bir şekilde ihlal ederseniz, Site ihlali ortadan kaldirmak icin uygun gördüğü eylemi gerçekleştirebilir;
 1. Bunlara erişiminizi askıya alma da dahil olmak üzere Site’ye erişmenizi engelleyebilir;
 1. IP adresinizi kullanan bilgisayarların ve diğer cihazların websitesine erişmesini engelleyebilir;
 1. İnternet servis sağlayıcınızla bağlantı kurarak websitesine ulaşmanizi engellemesini isteyebilir ve/veya size karşı hukuki süreç başlatıp ihlal sebebiyle dava acabilir.

 

 

Madde 15 – Değişiklik

Site, isbu sozlesmenin hukumlerini zaman zaman gözden geçirir. Gözden geçirilen hüküm ve koşullar, Site’nin revize ettigi isbu sozlesme hukum ve koşulların bu Site’de yayınlandığı tarihten itibaren kullanılması için geçerlidir. Geçerli sürüm hakkında bilgi sahibi olmak için bu sayfayı düzenli olarak kontrol etmeniz gerekmektedir.

 

 

Madde 16 – Devir

Site, size bildirmeksizin ve onayınızı almaksızın Site’nin haklarını ve/veya yükümlülüklerini bu hukumler ve koşullar altında aktarabilir, alt sözleşme yapabilir veya başka şekilde halledebilir. Bu hüküm ve koşullar altındaki hak ve/veya yükümlülüklerinizi devredemez, alt sözleşme yapamaz veya başka şekilde aktaramazsınız.

Madde 17 – Bölünebilirlik

 1. Isbu sozlesmede yer alan hüküm ve koşullardan herhangi birisi mahkeme veya diğer yetkili makamlar tarafından yasadisi ve/veya uygulanamaz olarak belirlenirse, isbu sozlesmenin diğer hükümleri yürürlükte kalmaya devam edecektir.
 1. Yasadışı ve/veya uygulanamaz nitelikte olan hükmun bir ve/veya birkaç bölümü silindiğinde isbu hukum yasal ve uygulanabilir hale geliyorsa, soz kunusu yasadisi bölüm silinmiş sayılır ve isbu hükmün geri kalani yürürlükte kalır.

 

 

Madde 18 – Yetki

 

Site ile kullanici/uye arasinda Site tarafindan sunulan hizmetlerin kullanimi ile ilgili olarak ortaya cikan uyusmazliklarin cozumunde Birlesik Krallik mahkemeleri yetkilidir.

 

Madde 19 – Sozlesmenin Etkisinin Yorumlanmasi

 

İşbu Sözleşme’nin kullanıcı/uye tarafından kabul edilmesi, Site ve kullanıcı/uye arasında akdedilerek tatbik edilmesi veya kullanıcının/uyenin Site’yi veya İçeriklerini kullanması kullanıcı/uye ve Site arasında herhangi bir ortak girişim, ortaklık, istihdam veya temsilcilik ilişkisi yaratmaz; bu şekilde bir yoruma mesnet gösterilemez. İşbu Sözleşme, taraflarının arasında varsa daha evvel akdedilen baskaca akdi ilişkileri, bu Sözleşme hükümleri ile çatışmadığı ölçüde etkilemez.

 

Madde 20 – Basliklar ve Yorum

 

İşbu Sözleşmede kullanılan madde başlıklarına sadece okuma ve anlaşılma kolaylığı sağlanması amacıyla yer verilmiştir. Madde başlıkları Sözleşmenin yorumlanmasında dikkate alınmaz ve başka herhangi bir hukuki sonuç doğurmaz.

 

Madde 21 – Feragat Edilmezlik

 

Site’nin işbu Sözleşmenin herhangi bir hükmünü uygulamaması, hiçbir durumda ilgili hükümden şu anda veya gelecekte feragat edildiği şeklinde yorumlanmayacak veya hiçbir şekilde taraflardan herhangi birinin ilgili hükmü veya diğer hükümlerden herhangi birini uygulama hakkını etkilemeyecektir.

Site’nin işbu Sözleşmenin herhangi bir hükmünden kesin olarak feragat etmesi, söz konusu hükme gelecekte uygun hareket etme yükümlülüğünden de feragatini teşkil etmez.

 

Madde 22

 

Isbu sozlesme, siz ve Site arasındaki bu Site’yi kullanımınızla ilgili tüm sözleşmeyi oluşturmakta ve Site’yi kullanımınızla ilgili önceki tüm sözleşmelerin yerini almaktadir.

Madde 23

Firma rehberinde yer alan firmaların/kişilerin hizmet ve servislerinden Bizbizelondon Ltd. kesinlikle sorumlu değildir. Alınan hizmet ve servislerin güvenilirliği ve gerçekliğini kontrol etmek tamamen kullanıcının/üyenin sorumluluğundadır. Alınan/kiralanan servis, hizmet ve mallarla ilgili herhangi bir problem yaşanması halinde bu kullanıcı/üye ile hizmet, servis ve malın alındığı/kiralandığı firma ve/veya kişiler arasında bir hukuki sorumluluk doğurur ve kullanıcı/üye ile mal,hizmet yada servisi sağlayan firma/kişi arasında çözülmelidir.

Madde 24

Bizbizelondon.com üzerinden yayınlanan hiçbir satılık ve/veya kiralik ilanından Bizbizelondon Ltd. sorumlu değildir. Satılan yada kiralanan malın, hizmetin yada servisin gerçekliğini ve güvenirliğini kontrol etmek tamamen kullanıcıya/üyeye aittir. Bizbizelondon Ltd. olarak malın, servisin yada hizmetin güvenilirlik yada gerçekliğininden emin olmadan ödeme yapılmamasını öneririz. Yapılan ödemelerin yada sonrasında ortaya çıkabiliecek maddi ve/veya manevi kayıpların bedeli Bizbizelondon Ltd. tarafindan karşılanamaz, karşılanması beklenemez yada dava açılamaz. Herhangi bir anlaşmazlık çıkması durumda bu hukuki olarak kullanıcı/üye ve hizmeti,serivisi ve/veya malı satan/kiralayan kişi/firma arasında çözülmesi gereken bir durumdur.

YUKARIDAKİ KULLANIM ŞARTLARI SÖZLEŞMESİNİ OKUMUŞ VE ANLAMIŞ OLDUĞUNUZU KABUL VE BEYAN EDİYOR, SITE İÇERİK VEYA HİZMETLERINDEN HERHANGİ BİRİNİ KULLANARAK, BU SAYILANLARA ERİŞİM SAĞLAYARAK VE UYE OLARAK İŞBU SÖZLEŞMENİN ŞARTLARINA TABİ OLDUĞUNUZU KABUL ETMİŞ OLUYORSUNUZ.